zasiłek macierzyński, wymiar zasiłku, urodzenie dziecka
A A A

Gazeta Podatkowa nr 93 (1447) z dnia 20.11.2017

Zasiłek dla ojca

Pracownik wystąpił o urlop ojcowski w wymiarze 14 dni na rocznego syna. Wszystkie niezbędne dokumenty złożył i wynika, że przysługuje mu zasiłek macierzyński. W jakiej wysokości należy wypłacić to świadczenie - 80% czy 100% podstawy wymiaru?

Zasiłek macierzyński przysługuje przez okres ustalony przepisami Kodeksu pracy m.in. jako okres urlopu ojcowskiego. Miesięczny zasiłek macierzyński za okres tego urlopu należny jest pracownikowi - ojcu wychowującemu dziecko w wymiarze do 2 tygodni, ale m.in. nie dłużej niż do ukończenia przez dziecko 24. miesiąca życia. Wynosi on 100% podstawy wymiaru zasiłku. O wysokości tego świadczenia stanowi wprost art. 31 ust. 1 ustawy zasiłkowej.

www.ZasilekMacierzynski.pl:

 Więcej na stronie www.Zasilki.pl - sprawdź!
www.Zasilki.pl » 
Więcej w zasobach płatnych

Serwis Głównego Księgowego

Gazeta Podatkowa

Terminarz

luty 2018
PN WT ŚR CZ PT SO ND
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
13
14
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
IIIIIIIVVVIVIIVIIIIXXXIXII
ASYSTENT GOFIN - Darmowa aplikacja dla Księgowych
sklep.gofin.pl - RABATY, NAGRODY, PROMOCJE
NEWSLETTERY
Fachowe czasopisma - PoznajProdukty.gofin.pl
Zasady ustalania prawa do zasiłków i innych świadczeń
Rozliczanie wynagrodzeń. Składki ZUS. Zasiłki. Świadczenia. Premie

Wskaźniki

Bieżące wskaźniki wraz z archiwum

Sklep internetowy - sklep.gofin.pl
gofin
sgk
czasopisma
forum
sklep
gazeta podatkowa
 
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o., ul. Owocowa 8, 66-400 Gorzów Wlkp., tel. 95 720 85 40, faks 95 720 85 60